Bez kategoriilifestyleporady

Masturbacja jest szkodliwa, czy nie?

masturbacja jest szkodliwa, czy nie

Masturbacja to bardzo interesujące zjawisko. Każdy człowiek ma z tym doświadczenia, ale większość zarzeka się, że TEGO NIE ROBI! Wiemy, że na ten temat jest mnóstwo wpisów, ale po swojemu chcemy się masturbacji przyjrzeć z dystansem.

Masturbacja jest zdrowa?

Chociaż z racji na moje wykształcenie, które skutkuje znajomością naukowych kwestii dotyczących zachowań seksualnych oraz wpływu różnych działań na organizm człowieka, to nie mam zamiaru tutaj mędrkować. Najwięcej o wpływie masturbacji na życie i ciało człowieka jest fakt, jak się z tym czujesz. Bo z biologicznego punktu widzenia masturbacja jest zdrowa, to znaczy, że ma korzystny wpływ także na nasze samopoczucie.

W praktyce często towarzyszy nam poczucie winy, kiedy to robimy. Bo to zboczone, bo ksiądz nie da mi rozgrzeszenia, bo masturbują się tylko Ci, których nikt nie chce. To nieprawda, chociaż przez długi czas również miałam pretensje do siebie o własne potrzeby seksualne, głównie dlatego, że bardzo przejmowałam się zdaniem kościoła. Bóg jak widać, nie jest tak czepliwy, skoro wciąż nie trzasnął mnie piorun, a ja cieszę się radosnymi aspektami wiary i darem, jakim jest zdrowe ciało i mózg zdolny to wszystko doceniać.

dziewczyna na łóżku

Masturbacja często jest konsekwencją ochoty na seks. Hormony w ciele robią swoje, Tobie przypomina się podniecający bodziec z ostatnich godzin, czy dni i w Twoim brzuszku pojawia się ta paląca potrzeba, by co nieco pomacać. Partner lub partnerka w pracy, a jeśli jesteś nastolatkiem, to raczej nie zaprosisz dziewczyny, by spokojnie zabawić się w sąsiedztwie rodziców. Po co zatem się męczyć?

Pozytywne skutki masturbacji

Masturbacja w odpowiedzi na zew płodności ma bardzo fajne skutki dla organizmu. Poniżej przykładowe pozytywne skutki przyjemności od siebie dla siebie!

  • Reguluje apetyt na seks, co przyda się zwłaszcza nastolatkom, które mało wiedzą o chorobach wenerycznych i zabezpieczeniu przed przypadkową ciążą. Kochamy dzieci, ale nie jest fajnie, kiedy dzieci mają dzieci, bo  ten sposób rosną ludzie, którzy nie mieli szansy otrzymać takiej dawki wiedzy o świecie i miłości, na jaką zasługują.
  • Samozadowolenie poprawia krążenie, a to z kolei prowadzi do dobrej kondycji i odpowiedniej dawki tlenu dla każdej komórki ciała.
  • Seansik masturbacyjny bardzo poprawia nastrój, redukuje napięcie i niweluje bóle, szczególnie te z powodu miesiączki. Trzeba jednak uważać, by nie przesadzić z redukowaniem napięcia za pomocą masturbacji, ale o tym za chwilę.
  • U panów masturbacja reguluje pracę gruczołu prostaty, co chroni przed schorzeniami tego miejsca. Zwłaszcza jeśli mężczyzna nie ma możliwości stałego współżycia.

Kiedy masturbacja szkodzi zdrowiu?

Bardzo często mówi się, że zbyt częsta masturbacja szkodzi zdrowiu, ale pomija się fakt, że chorobliwy onanizm w większości jest objawem innych problemów. Zwłaszcza u dzieci i nastolatków, onanizm jest sposobem na rozładowanie napięcia i negatywnych emocji i nie ma nic wspólnego z erotyką.

A dorośli? Dorośli masturbują się w efekcie niezaspokojonych potrzeb, nieudanego życia erotycznego lub  niespełnienia w jakiejś dziedzinie życia. Masturbacja w służbie regulacji emocji również występuje u dorosłych, wcale się z tego nie wyrasta. Jeżeli więc masturbujesz się na tyle często, że czujesz niepokój, warto przyjrzeć się innym dziedzinom swojego życia.

Masturbacja szkodzi zdrowiu wtedy, kiedy wpływa negatywnie na Twoje życie.  Uzależnienie zaburza Twoje relacje z innymi i blokuje doznania, które można czerpać z seksu w parze. Czujesz się niewolnikiem, a masturbacja jest na tyle automatyczną potrzebą, że nie daje Ci już nawet wyjątkowej przyjemności. Wbrew pozorom to bardzo częsty problem. Uzależnić można się nawet od czekolady, a wszyscy wiemy, jak ciężko odstawić słodycze. Problemy z nadmiernym autoerotyzmem mogą być objawem nerwicy, depresji, czy zaburzeń lękowych. We wszystkich przypadkach nie wiemy, jak poprawnie rozładowywać i regulować odczuwane emocje.

Pozytywne skutki zaprzestania onanizmu?

W przypadku, kiedy nie czujesz się Sex positive ze swoją Self Love, rozważ pomoc psychologa. Dostępne są różne darmowe konsultacje, o których nie musi wiedzieć nikt z Twojej rodziny. Warto walczyć o swoje zdrowie i nie ma się czego wstydzić. Skoro świat jest na tyle otwarty, by mówić wprost o seksie i serwować nam gołe babki w telewizji do śniadania, powinniśmy być na tyle dojrzali, by umieć mówić także o problemach z tej dziedziny.

Satisfyer pro traveler

Oczywiście przerwa w masturbacji ma swoje dobre strony, nawet jeśli nie masz zdiagnozowanego problemu. Łatwiej będzie to zrozumieć na prostym przykładzie. Swego czasu miałam uczulenie na czekoladę i nie jadłam jej rok. ROK! Wiecie, jaki smak wspominam najlepiej do dzisiaj, po wielu latach? Kiedy po 12 miesiącach zjadłam wafelka Grzesiek, bez polewy czekoladowej. Niebo na Ziemi podlane sosem z rozkoszy. Tak samo jest z masturbacją. Nie zachęcam do zaprzestania onanizmu na rok, ale kilkutygodniowa przerwa na nowo da Ci większą przyjemność.

Nie będziemy odkrywczy, mówiąc na koniec, że wszystko jest dla ludzi. Nawet sport ma negatywne skutki, jeśli nie znasz umiaru.

2 komentarze

  1. Też kiedyś przejmowałam się za bardzo kościołem, to ne pewno na zdrowie nie wychodzi 😉 ale teraz nie widzę w tym nic złego, nawet w małżeństwie 🙂

Odpowiedz