lifestyleporady

Pogadajmy o życiu!

pogadajmy-o-zyciu

Epidemia jest dla wszystkich jak cios w głowę tępym narzędziem. Ostatnio nie byliśmy zbyt aktywni, bo jesteśmy w gronie szczęśliwców, którzy mają obecnie sporo pracy. I chociaż warunki są ciężkie, my również ciężko pracujemy. Natomiast podwójną trudność stanowi cała ta SYTUACJA, jak często mówi się o koronawirusie. Dzisiaj wyjątkowo nie będzie o seksie! Pogadajmy o życiu!

Zdrowie psychiczne w dobie koronawirusa

Czy cokolwiek w dobie koronawirusa może być idealne? Chyba tylko nasze wzorowe dostosowywanie się do wytycznych, mających zapewnić nam bezpieczeństwo. Gorąco do tego zachęcamy, by wszystko mogło jak najszybciej wrócić do normy.

Zdrowie psychiczne jest kwestią ignorowaną często przez nas samych. Boimy się fizycznych dolegliwości, ale psychicznych nie, bo ich nie widać tak bardzo.  Co z tego, że cierpię, skoro nie umrę od tego? Nie żyjemy po to, żeby cierpieć. Nawet w najcięższych czasach trzeba o siebie dbać i starać się żyć… normalnie. Nie powinniśmy wstydzić się swojego strachu i bólu. Nie musimy udawać, że wszystko jest w porządku, kiedy zawalił nam się cały świat.

Zachęcamy do korzystania z pomocy, dzwonienia do bliskich, niezamieniania się w kłębek smutku. Zachęcamy do walki, nie tylko z epidemią, ale również własnymi demonami.

Utrata pracy, mniejsze zarobki, jak sobie radzić z widmem biedy?

Nazwijmy rzeczy po imieniu. Brak pracy to brak zakupów, które każdy tak bardzo lubi. To nieustanny lęk o rachunki i jedzenie. Internet przyzwyczaił nas do idealnego obrazu rzeczywistości, do którego teraz jeszcze trudniej będzie sięgnąć! Co robić, gdy spotka Cię utrata pracy? Jak przeżyjemy mniejsze zarobki? Jak sobie radzić z widmem biedy, która nad wieloma z nas wisi?

  1. Jesteście zdrowi? To dobrze. To znaczy, że macie wystarczająco zasobów, żeby coś wymyślić.
  2. Rząd pozwala na odroczenie opłat. Nie rób sobie długów, jeśli masz jeszcze pieniądze.
  3. Jedne zawody bardzo teraz ucierpią, ale inne zyskają. Miejsca pracy zawsze będą, póki żyjemy.
  4. Bycie biednym nie jest takie straszne, kiedy dbasz o swój umysł. A na jedzenie zawsze się znajdzie trochę grosza.

Prościej się pisze o strachu, niż zagląda mu w oczy. Ale człowiek ma naturę wojownika i jak długo będzie walczył, tak długo da radę.

Co będzie dalej? Będzie dobrze!

Boimy się w życiu tak wielu rzeczy, a kiedy one w końcu nadchodzą, okazuje się, że nie jest tak strasznie. W filmach katastroficznych epidemia oznacza zombie, a dzisiaj na świecie epidemia koronawirusa obudziła w wielu wyłącznie pozytywne instynkty. I chociaż znacie nas tylko od strony recenzentów seks gadżetów i rozmów o seksie, to tak naprawdę jesteśmy zwykłymi ludźmi. Też myślimy, co będzie dalej. Ale odpowiedź jest tylko jedna: ostatecznie będzie przecież dobrze!

Moja i Twoja historia

Zastanówmy się chwilę, Ty i ja. Jak wygląda historia każdego z nas? Ile przeszliśmy, docierając do tego momentu w życiu? Ile razy straciłeś pracę? Jak często byłeś chory, smutny, zdruzgotany? Kiedy ostatnio przeżyłeś śmierć kogoś bliskiego? Co z ludźmi w krajach, gdzie jest wojna? Możemy tak pytać bez końca, prawda? Zakładam, że wielu z Was ma za sobą takie przejścia w życiu, że dzisiaj zastanawiacie się, jak daliście sobie z nimi wtedy radę.

Ile jest ludzi, tyle tragedii. Codziennych. Przyznam się Wam szczerze, jako Patrycja, że moja historia również jest długa i kręta. Mogłabym powiedzieć o sobie, że mam pecha. Koronawirus był dla mnie jak wagon mułu, który utopił wszystkie moje plany i marzenia. W momencie, kiedy zaczęło być tak dobrze. Zakładam, że znacie to uczucie. 😉

Mimo wszystko walczę. Raz ze śmiechem raz z płaczem. Być może będzie nam wszystkim teraz znacznie trudniej, ale przecież przyzwyczajenie godzi nas ze wszystkim. A nic nie jest tak straszne, jak brak możliwości działania. Pewnie dlatego siedzenie w domach tak bardzo nas przeraża. 😉

Obiecuję, że w następnym poście wracamy z seksualnym kontentem. W końcu seks to zdrowie, no i działa korzystnie na odporność. Dbajcie o siebie, pielęgnujcie związki i dobre emocje. Wszyscy jedziemy na jednym wózku. Wszyscy! <3

PS. Ograniczcie słuchanie mediów, no to strasznie dołuje! Aktualne informacje o wirusie znajdziecie na stronie Ministerstwa Zdrowia. To wystarczy!

3 komentarze

  1. U Was zawsze dużo mądrych i pozytywnych postów. Nie tylko o seksie 🙂 Tak zdrowie psychiczne jest ważne i mimo wszytko trzeba się nastawić jak najbardziej optymistycznie do sytuacji. Będzie dobrze 🙂 Trzymacie się ciepło!

  2. Trzymajcie się ciepło! Mi bardzo pomaga uświadamianie sobie, że nie tylko moje marzenia i plany zostały utopione przez koronawirusa, trochę paradoksalnie robi mi się lepiej

Odpowiedz