ciekawostkilifestyleporady

Seks najlepszym sposobem na migrenę?

seks sposobem na migrenę

Migrena to zjawisko, które towarzyszy coraz większej grupie ludzi. Niektórzy z Was pewnie znają tę okropną niemoc i paraliżujący ból po jednej stronie głowy, którego nie da się zwalczyć inaczej, jak przez obcięcie głowy. Domowe sposoby, chemiczne blokery na receptę. Jak uwolnić się od bólu? Znalazłam świetny sposób na złagodzenie migreny!

 

Migrena: znajdź przyczynę!

Tabletek reklamowanych jako najlepszy lek na migrenę jest mnóstwo. Wiecie, co je łączy? Wszystkie tak samo cholernie nie działają. Chyba że weźmiesz lek na receptę, ale możliwość spożywania takich środków jest ograniczona. To nie Ibuprom, który możesz popijać Apapem rozpuszczonym w misce Solpodeine. Ja walczę z migreną od wielu lat, a w ostatnim czasie ataki tak się nasiliły, że musiałam udać się do specjalisty. Razem zaczęliśmy szukać przyczyn takiego pogorszenia się stanu zdrowia.

kolorowe leki

Okazało się, że nie jestem żadnym wyjątkiem. Stres opanował moją głowę, stąd niemające związku z dietą, alkoholem i niczym innym ataki. Zamiast wyszukanej diety powinnam zatem nakarmić swój mózg potrawą z relaksu, co jest współcześnie porównywalne do wspinaczki na Everest. Niestety migrena taka już jest. Żywi się napiętymi jak postronki nerwami, dlatego nie ma na to innego leku, jak znalezienie kompromisu między stresem a szczęśliwym życiem.

W Twoim przypadku faktycznie może być to zła dieta, uczulenie, ból wynikający z tego, że coś złego dzieje się w Twoim organizmie. Warto zatem wybrać się do lekarza i szukać przyczyny, by móc w nią ostatecznie uderzyć. Tymczasem przedstawiam jeden ze sposobów pomocnych w walce z migreną.

Seks najlepszym sposobem na migrenę

Zawsze, kiedy mam najostrzejszy atak migreny przybieram pozycję Samary z The Ring i staram się zapomnieć, że istnieję. Ciężko wtedy zebrać się do seksu, dlatego najpierw warto złagodzić ból masażem, okładem z lodu (lub ciepłym kompresem, każdy ma swój sposób) i sprawdzonym lekiem, który może nieco wyciszyć objawy. Seks dokończy robotę lub złagodzi ten najgorszy atak. Warto skupić się na tym, by stosunek potrwał dłużej. Można włączyć do akcji świecę do masażu lub wibrator, który rozpali zmysły.

masaż

Najlepszym sposobem na migrenę dla singli analogicznie będzie masturbacja. Jak potrzeba, nawet kilka razy w ciągu dnia. Zdrowie jest przecież najważniejsze! I chociaż problem migreny jest naprawdę złożony, to czynności seksualne są jednym z tych sposobów, które nie będą mieć dla nas negatywnych następstw, a dużo mogą pomóc.

Dlaczego seks pomaga na ból głowy?

Nie tylko migrena, bo i klasyczny ból głowy potrafi nieźle irytować. Zwłaszcza kiedy masz pierdyliard rzeczy na głowie. Doba wydaje się za krótka na to wszystko, mimo że od kilku dni nie sypiasz wiele. Nie wymyśliłam sobie tego, że seks łagodzi ból. Dlaczego pomaga na ból głowy?

  • Seks rozluźnia. To trochę taka gimnastyka, podczas której zrzucasz ciężar z ramion i głowy.
  • Uniesienia seksualne sprawiają, że zapominasz o stresie i bólu, który sobie w tym czasie znika po angielsku.
  • Seks to przede wszystkim endorfiny. Endorfiny działają przeciwbólowo i poprawiają humor. To dlatego sportowcy tak cieszą się życiem. A Ci, którzy nie lubią sportu, zostają seksoholikami 😀

W pewnych momentach życia bierzemy tyle leków, że wątroba jęczy, a organizm uodparnia się na ich działanie. Seks jest przede wszystkim zdrowszy i tańszy. Jaki stąd wniosek? Jak żonka mówi, że ją boli głowa, to znaczy, że trzeba rzucić ją miłośnie na łóżko, a potem przejść do najlepszego seksu w jej życiu. Oboje poczujecie się świetnie i zaoszczędzicie na medykamentach. 😉

Odpowiedz