Bez kategoriiciekawostkilifestyle

Fetyszyzm – czy wszyscy mamy swoje fetysze seksualne?

Fetyszyzm - czy wszyscy mamy swoje fetysze

Dzisiejszym wpisem rozpoczynamy cykl szerzej mówiący o różnego rodzaju fetyszach. Uważamy, że to temat interesujący, zwłaszcza że potoczne rozumienie fetyszu nie ma nic wspólnego z definicją naukową. Rodzajów fetyszy jest mnóstwo, a my postaramy się dowiedzieć konkretnej wiedzy o wielu z nich.

Fetyszyzm – co to jest?

Nie będę tutaj wyjeżdżała z definicjami, bo je można znaleźć wszędzie. Warto wiedzieć, że fetyszyzm uznawany jest za zaburzenie seksualne. Często można się spotkać z określeniem parafilia seksualna. Fetyszyzm w praktyce oznacza, że możemy osiągnąć szczytowanie i czerpać pełnię zadowolenia wyłącznie uprawiając seks w określony sposób, z użyciem określonych przedmiotów lub zachowań. Biorąc pod uwagę, że niektóre fetysze, na przykład nekrofilia, czy koprofilia (wyjaśnię niżej) nie są akceptowane społecznie, wiąże się to z wiecznym niezaspokojeniem, łamaniem prawa, lub byciem dziwakiem.

But na obcasie czarny

Fetysz, a przedmioty pobudzające erotycznie – różnice

Dzięki definicji fetyszyzmu wiemy już, że prawdziwy fetysz może przysparzać wielu problemów. Niemożność osiągnięcia satysfakcji seksualnej bez obiektu, który jest naszym fetyszem, to wbrew pozorom bardzo problematyczna sprawa. Na szczęście tak poważne fetysze, jak chęć uprawiania seksu ze zmarłymi, czy osobami okaleczonymi, zdarza się niezwykle rzadko. Zwykle obiektem fetyszu są konkretne ubrania lub kobiece stopy. To łatwo dostępne obiekty fetyszu i nie trzeba się specjalnie odkrywać, żeby osiągnąć przyjemność.

Często słyszymy, jak ludzie mówią: To jest mój fetysz, niekoniecznie mając na myśli, że nie mogą bez tego mieć orgazmu. Potocznie fetyszem określa się obiekty lub zachowania pobudzające erotycznie. Na przykład moim fetyszem są męskie dłonie. Ręce Patrycjusza bardzo mnie podniecają, ale nie muszę mieć ich non stop przed oczami, żeby móc spokojnie dojechać do seksualnej mety zwanej orgazmem. Dodatkowo kręci nas BDSM, ale tradycyjny, delikatny seks również jest dla nas przyjemny. Są to więc nasze praktyki podkręcające atmosferę, a nie konieczność. Można więc założyć, że nie jesteśmy zaburzeni seksualnie (A jak jest naprawdę? :D).

Najpopularniejsze męskie fetysze

Faceci to osobna nacja, chyba nie muszę nikogo przekonywać. Żyją, myślą i działają zupełnie inaczej, niż kobiety, ale nie mam zamiaru się pastwić nad naszymi kochanymi mężczyznami. W końcu i tak ich kochamy, prawda, drogie koleżanki? Jakie są zatem najpopularniejsze męskie fetysze?

 • Stopy: To klasyczny fetysz, mało problematyczny z tego względu, że większość kobiet stopy posiada.  Podczas seksu są one zwykle wyeksponowane.
 • Lateks/skóra: Lateksowe wdzianka nie wzięły się znikąd. Skóra i lateks bardzo kręci niektórych facetów. Może czas zapytać męża, czy chciałby ujrzeć Cię w lateksowej kiecy?
 • Pończochy/rajstopy: Podkreślające damskie nogi, uznawane za przedmiot typowo kobiecy, pończochy i rajtki bardzo podniecają panów.
 • Szpilki: kobieca noga wygląda w nich bardzo seksownie, zgrabnie i sięga nieba. Moim fetyszem też są szpilki! Gdybym miała miejsce w domu, to bym wszędzie porobiła strefy high heels, żeby moje oczy mogły się cieszyć tymi cudeńkami w każdej chwili. Posiadanie tych eleganckich ślicznotek napełnia moje serce ciepłem.
 • Kostiumy erotyczne: Strój pielęgniarki, policjantki, możesz sprawić facetowi przyjemność większą, niż Ci się wydaje 😉

kobieta w lateksie

Kobiece fetysze, czy panie również są fetyszystkami?

Płeć piękna lubi stwarzać pozory pewnego nieskalania. Nie chcę tu nas, dam, obrażać, ale jako osoba z dystansem pozwolę sobie poruszyć pewien stereotyp. W końcu panie nie patrzą na wygląd, jedzą same sałatki, nie rosną im włosy na nogach, nie robią figurek z brązu w toalecie i oczywiście nie są ZBOCZONE! Tak, ciekawe zatem dlaczego piszę bloga o seksie 😉

To prawda, że fetysze wśród kobiet zdarzają się rzadziej, wręcz rzadko. Tak wynika z badań, przy czym założyć można, że za taki wynik może odpowiadać skrytość kobiet. Panie również są fetyszystkami, ale na pewno większość nie przyzna się do tego. Dlaczego? Cóż, fetysze, zwłaszcza te dziwniejsze, uznawane są za coś dziwnego, do czego trudno nam przyznać się nawet przed długoletnim partnerem. Mamy za to sporo fetyszy w rozumieniu potocznym. Jakie zatem można wyróżnić kobiece fetysze, do których panie się przyznają?

 • Dłonie i przedramiona: panowie polecam podwijać rękawy koszuli, zwiększycie swoje szanse w czasie polowania na tę jedyną!
 • Elegancki garnitur: Kobiety lubią facetów w garniturach i prawie żadna nie potrafi wyjaśnić dlaczego. To po prostu sexy i już.
 • Zarost: Niekoniecznie broda sięgająca pępka, ale kilkudniowy zarost jest dla pań niezwykle atrakcyjny. Kojarzy się męsko i dojrzale. Facet z brodą nie wydaje się dzieciakiem, chociaż jak wiadomo, facet rodzi się dzieciakiem i dzieciakiem umiera.
 • Wzrost: Lubimy wysokich facetów. To daje poczucie bezpieczeństwa. Nie znaczy to oczywiście, że niscy panowie nie mają szans!
 • Ładna sylwetka: Kaloryfer jest kuszący, ale zadbana sylwetka także. Kobiety są tolerancyjne dla swoich misiaczków, jednak zgrabna budowa, bez brzucha wyprzedzającego męskie ego, zwiększy szanse na podryw.

Fetysze – najdziwniejsze rodzaje przedmiotów fascynacji

Wpis zakończymy powiewem grozy, być może też zdziwienia. Te poważne fetysze są również nieco…hm obrzydliwe? Niezgodne z prawem? Bardzo niepokojące? Nie zrozumcie mnie źle, owładnięte fetyszem umysły nie wybrały tego same. Pewnego rodzaju fascynacje jednak muszą zostać w sferze fantazji lub można spróbować je leczyć. O wszystkim powiemy szerzej w kolejnych wpisach, tymczasem kilka najdziwniejszych rodzajów fetyszy (osoby wrażliwe mogą sobie darować tę część wpisu):

 • Urofilia i koprofilia, czyli fetysz włączania do czynności seksualnych moczu i odchodów. Nie jest to zaburzenie tak rzadkie, jak mogłoby się wydawać. Filmów porno na ten temat nie brakuje.
 • Akrotomofilia, uprawianie seksu z osobą okaleczoną. Niebezpieczne, zwłaszcza gdy postanawia się okaleczyć daną osobę na potrzeby własnego popędu.
 • Zoofilia, jak sama nazwa wskazuje, konieczność uprawiania seksu ze zwierzętami.
 • Nekrofilia, czyli pociąg do osób zmarłych. Jeśli Twój facet lubi brać Cię, kiedy śpisz i prosi często, byś nie ruszała się podczas seksu, wiedz, że coś się dzieje.
 • Crush Fetish, czyli osiąganie satysfakcji seksualnej podczas patrzenia na obiekty (małe przedmioty, jedzenie lub insekty) miażdżone ciężarem ciała. Zaburzenie to jest groźne, gdy fascynacja rozszerza się na robienie w ten sposób krzywdy zwierzętom… Mimo niezgodności z prawem wielu fetyszystów praktykuje ten zbrodniczy proceder, by osiągnąć orgazm.
 • Trampling, czyli chęć bycia deptanym. Ma to związek z dominacją (zwykle kobiety nad mężczyzną) i masochizmem.

stopy

Dobra kochani! Na dzisiaj to już wszystko, ale nie wszystko w ogóle. Lista fetyszy jest bardzo długa! Szykujemy opracowania na temat poszczególnych fetyszy oraz hipotezy, skąd mogą się one brać w naszych cudownych umysłach. Czekajcie zatem!

2 komentarze

Odpowiedz