daily postslifestyle

Dlaczego seksbomby to niewypały?

Seksbomby to niewypały

Seksbomby kończą najczęściej jako niewypały: Te kontrowersyjne słowa należą do aforysty Gabriela Lauba. Czy któraś pani zalazła mu za skórę? Spieprzyła obiad? A może to zdanie ma głębszy sens?

 

Wszyscy zazdrościmy ekstra laskom

Zwłaszcza kiedy jesteśmy po wielu godzinach pracy, mamy zmięte ciuchy i wyglądamy, jakby coś nas przejechało (tak ze dwa razy). Wtedy nie ma nic lepszego niż otworzyć Instagram i z pasją dobijać się przefiltrowanymi zdjęciami gorących panien. Dziewczyny wydają się zadowolone z ogromnej uwagi, jaką otrzymują. Dziennie mają setki potwierdzeń co do swojej wyjątkowości. Co do swojej seksualnej wyjątkowości, ściśle mówiąc. Każdy chce je mieć, spróbować. Najczęściej… na jedną noc.

Wady bycia nieprzeciętnie piękną

Pomijając sztuczne przyprawianie urody w mediach społecznościowych: po Ziemi chodzi mnóstwo kobiet, które uznawane są za niezwykle seksowne i piękne. Jakie mogą być wady takiego prezentu od losu? Otóż spore:

 • Często zakłada się, że piękni ludzie się puszą i są niesympatyczni. Zwykle nie dajemy im szansy na obalenie tego stereotypu
 • Piękna dziewczyna musi być głupia: przyznajcie się, ile razy tak pomyśleliście?
 • Patrząc na urodę, zapominamy o charakterze danej osoby. Traktujemy ją płytko i nie dajemy się wykazać
 • Piękne kobiety to również pierwsze kandydatki do molestowania i napaści seksualnych
 • Ile czasu można się cieszyć z komplementu: Jesteś taka piękna
 • Każde osiągnięcie takiej osoby można skwitować: Ładna jesteś, to masz łatwiej

Top 3 zazdrosnych myśli

To moje prywatne faworyty. Śmiało dopisujcie swoje własne!

 1. Gdybym ja miała takie nogi, inaczej ułożyłabym swoje życie! Jasne. Jestem pewna, że byłabym tak samo leniwą dupą, jak teraz.
 2. Taka to może mieć każdego. Owszem, na szybki seks może się złapać z każdym. Faceci zwykle nie odmawiają nikomu.
 3. Gdybym ja była taka ładna, w życiu bym nie narzekała. Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. My kobiety lubimy wyszukiwać tysiące wyimaginowanych powodów do rozpaczy. Jakąś wymówkę do nadmiernego spożywania czekolady trzeba przecież mieć.

Dlaczego seksbomby to często niewypały?

Myślę, że sentencję Gabriela Lauba można rozumieć dwojako:

 1. Gorące, ociekające seksapilem kobiety mają mniejszą szansę na prawdziwą miłość, bo nikt nie skupia się na ich wnętrzu. Mogą nigdy nie zostać docenione albo trafiać na ludzi, którzy pragną jedynie wykorzystać ich urodę dla własnych korzyści.
 2. Z drugiej strony Laub mógł mieć na myśli, że seksbomby to kiepskie żony i kochanki, bo nadmiernie skupiają się na swoim wyglądzie i nie potrafią nic od siebie dać. Żywią się uwagą otoczenia i nieustannie skupiają na powierzchowności.

Biorąc pod uwagę złożoność tego świata, który jest skomplikowany bardziej niż związek nastolatków (Przesadziłam. Nic nie jest tak skomplikowane jak związek nastolatków), na pewno poznamy w życiu obie wersje. Chcę tylko powiedzieć, że bez względu na to, czy nowo poznany człowiek wyda Ci się brzydki, czy ładny, daj mu szansę pokazać się z najlepszej strony 🙂

1 komentarz

Odpowiedz