Bez kategoriilifestyleporady

Seks podczas ciąży: Sprawdź, czy możesz zaszaleć

Seks podczas ciąży

Chociaż wolne od szkoły dzieciaki pochowały się w domach i nie uświetniają porannych podróży do pracy komunikacją miejską, wciąż pamiętamy, skąd się biorą ;0

 

Seks w czasie ciąży, czyli jak pozbyć się lęku o rozwijające się w brzuchu dziecko

Szczęśliwa mama to szczęśliwe dziecko (nawet jeśli dopiero powstaje). Dlatego wszystkie Panie z Bonusem w brzuchu powinny raźno hasać do zaufanego i dobrego ginekologa. Jeżeli wszystko przebiega prawidłowo, bez obaw można oddać się łóżkowym rozkoszom z partnerem. Naturalnie nie możecie rzucać się po ścianach, nawet jeśli bardzo lubicie, a im bliżej rozwiązania, tym bardziej slow będzie Wasz seks. Czas ciąży może być pełen nowych doświadczeń erotycznych i warto go wykorzystać:

 • Hormony szczęścia wydzielane podczas stosunku i orgazmu pozwolą przyszłej mamie poczuć się dobrze, a swoją dawkę dobrego humoru otrzyma także dziecię, które (możecie być spokojni) w akcie nie uczestniczy.  Nie ma sposobu, by sięgnąć penisem miejsca zamieszkania niemowlaka, który nieświadomy zażywa relaksu i pozytywnych emocji, które czuje u mamy.
 • Ukochana w ciąży jest dla mężczyzny jeszcze bardziej atrakcyjna. Facet z pewnością ucieszy się, że nie unikasz zbliżeń. Seks w ciąży pozwoli Wam czuć więź, a konieczność bycia delikatnym skłoni Was do odkrycia nowych technik i sposobów okazywania uczuć.
 • Ciężarne babeczki nie muszą również rezygnować z masturbacji. Relaks solo skutecznie zastąpi Ci aktywny odpoczynek czy odprężenie przy malowaniu paznokci u stóp, których w końcowych miesiącach ciąży nie będziesz nawet widziała.

Pozycje seksualne dla kobiet w ciąży

Kwestią udanego seksu w ciąży jest nie tylko zgoda lekarza, ale również dobre samopoczucie rodziców. Jeśli macie ochotę na seks i dopisuje Wam zdrowie, skorzystajcie z którejś ze znanych pozycji:

 • Na jeźdźca: Pozycja pełna ognia, a kobieta ma kontrolę i może dostosować moc zbliżenia do własnych potrzeb. Facet i tak zawsze będzie zadowolony.
 • Na łyżeczkę: Zwłaszcza w zaawansowanej ciąży warto pośmigać w tym leniwym rytmie. To najbezpieczniejsza pozycja.
 • Na czułego pieska: Kobieta przyjmuje pozycje na czworaka. Partner klęczy za nią, co umożliwia mu wygodne obięcie partnerki i całowanie szyi i różne takie.
 • Skorzystajcie ze swojej wyobraźni, pamiętając, by pozycja nie naciskała brzucha. Kobieta nie może leżeć też plackiem, bo wtedy krew nie dopływa do dziecka, jak należy.

Czy gadżety erotyczne zaszkodzą bobasowi?

Chociaż nie mamy dzieci (a niejednokrotnie zastanawialiśmy się, jak wybuchową mieszanką byłyby), to poszerzająca się kolekcja erotycznych zabawek skłoniła nas do poszukania informacji o ich stosowaniu w czasie ciąży. Oto, czego się dowiedzieliśmy:

 • Trzeba zapytać o zgodę lekarza. Trochę to może krępujące dla niektórych. Generalnie, jeśli wolno uprawiać seks w ciąży, to teoretycznie gadżety też mogą iść w ruch.
 • Gadżety erotyczne w czasie ciąży nie są szkodliwe ani dla mamy, ani mieszkańca jej brzucha. Groźna jest infekcja, którą gadżety mogą wywołać. Dlatego trzeba używać tylko tych wysokiej jakości i dokładnie czyścić je przed i po użyciu.
 • Lepiej korzystać z łagodnych gadżetów jak masażer łechtaczki. Ryzyko infekcji jest mniejsze, a przyjemność duża.
 • W ciąży nie poleca się stosowania lubrykantów, w obawie przed wczesnymi skurczami lub infekcją. To pewnie nie dotyczy wszystkich żeli, ale lepiej zapobiegać ryzyku.

Ostateczny wniosek jest taki: Przy zachowaniu środków ostrożności i umiaru oraz słuchaniem własnego organizmu, kobieta z Bonusem również może być demonem seksu, a nie tylko demonem spożywczym (ja jestem nim cały czas).

 

Odpowiedz