Bez kategoriidaily postslifestyle

Nie tylko seks – 5 oznak, że się kochacie!

nie tylko seks 5 oznak

Zakładamy, że wszyscy zakochani wiedzą, że są zakochani, jednak czasem fajnie jest poczytać o tym, co jest ważne i odnaleźć to w swojej codzienności. Sprawdź, czy rozpoznajesz w swoim związku poniższe 5 oznak, że się kochacie!

 

Seks jest ważny, ale nie tylko on się liczy

Pierwsza z 5 oznak: Seks łączy ludzi, w sensie dosłownym i przenośnym 🙂 To świetny sposób na okazanie uczuć drugiej osobie. Najlepsze jest to, że w seksie pieniądze, wyznanie czy poglądy polityczne tracą na znaczeniu. Możesz totalnie o wszystkim zapomnieć i zatopić się w ukochanej osobie. Jesteście tylko Wy, Wasze ciała i miłość. To, jaki jest Wasz seks, dużo mówi o związku i to, jak się czujesz podczas miłosnego aktu (niekoniecznie chodzi o orgazmy), a także po nim.

Udany związek: Nie dzieje się nic szczególnego, a jest Wam ze sobą dobrze

Milczenie jest złotem, tym bardziej, kiedy można pomilczeć w spokoju, mając ukochaną osobę obok. Nie jesteś sam, a odpoczywasz tak, jakbyś był sam. W udanym związku jest Wam ze sobą dobrze, nawet jeśli nie dzieje się nic szczególnego. Czujesz, że możesz być sobą. Twoje wady i zalety składają się na osobę, która jest w pełni akceptowana przez drugą połówkę. Nawet jeżeli otwarcie mówi Ci, jak bardzo ją wkurzasz.

Obowiązki w związku nie takie straszne

Czas dla siebie jest ważny i każda ze stron powinna taki mieć, ale trzeba go spędzać na przyjemnych rzeczach. Jak pogodzić czas wspólny, czas na obowiązki i jeszcze znaleźć chwilę dla siebie? Obowiązki warto wykonywać razem!  Sprzątanie łazienki we dwoje może być bardziej interesujące, niż się wydaje (no może akurat nie lanie Domestosa w sedes), bo nawet szorowanie mieszkania jest fajne w doskonałym towarzystwie i przy dobrej muzyce.

Kłótnie w związku są potrzebne!

Jesteśmy szczęśliwą parą i chociaż odbiegamy od standardów normalności, jesteśmy w tym zgodni. Czasami jednak zdarza nam się pokłócić o jakąś pierdołę.  Wychodzimy jednak z założenia, że za długo siebie szukaliśmy, żeby teraz tracić czas na udowadnianie swoich racji. Znam pary, które po kłótni nie odzywają się do siebie kilka dni, a nawet tygodni. Warto zadać sobie pytanie, czy jest sens tak działać. Owszem, trzeba walczyć o swoje racje, ale jeżeli można ustąpić dla lepszego jutra, to zrób to! Poza tym trzeba ze sobą rozmawiać. Im więcej gadacie, tym lepszy budujecie związek. Rozmowa rozwiewa wątpliwości i buduje zaufanie.

Czym jest prawdziwa miłość?

Ostatnia z 5 oznak jest ściśle związana z poświęceniem i w skrócie można rozumieć ją tak: Ile jestem w stanie zrobić dla drugiej osoby, myśląc wyłącznie o jej dobru? Tutaj stawiamy na wariactwa, jakie robisz dla drugiej osoby i jaką  sprawiają Ci radość. Jeżeli w wolny dzień wstajesz rano tylko po to, by ją/jego zobaczyć, albo zrobić śniadanie, mimo że chce Ci się spać jak śpiącej królewnie po nudnym balu, to znaczy, że Ci zależy!

Idealnym przykładem jesteśmy my: Patrycjusz jest rannym ptaszkiem, wstaje zwykle o 6, bo tak przywykł. W weekendy zwłaszcza jest wyspany podejrzanie wcześnie.  I chociaż moje ciało nie odzyskało jeszcze połączenia z mózgiem po nocy, to wstaję zaraz po nim, żebyśmy mogli razem wypić kawę i zjeść śniadanie. Jesteśmy wtedy szczęśliwi, a wspólne chwile, te zwyczajne, mijają tak szybko i są tak krótkie, że warto się dla nich odrobinę poświęcić.

 

Odpowiedz